A gazdálkodók 2022. január 3. és 2022. január 31. között pályázhatnak “A védett őshonos és veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának in situ megőrzése” elnevezésű felhívásra – jelentette be az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára a tárca közleménye szerint.
A felhívás célja az alacsony létszámú védett őshonos, veszélyeztetett mezőgazdasági és fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági állatfajták életképes állományának fenntartása azok természetes helyén, a fajták hagyományos tartási, takarmányozási körülményei között – írták.
Feldman Zsolt kiemelte, hogy az elérhető támogatás mértéke támogatott fajtánként – a korábbi támogatáshoz képest – átlagosan 50 százalékkal nőtt.
A kötelezettségvállalási időszak 2022. január 1-jén indul és 2024. december 31-éig tart. A támogatáshoz 2023. januárjában is lehet majd csatlakozni, a 2023-ban pályázók számára szintén 2024. december 31-ig tart majd a kötelezettségvállalási időszak – tette hozzá.
Az államtitkár jelezte, a támogatható fajták köre az eddigiekhez képest a fekete mangalica sertés, az akhal-teke és a muraközi ló, valamint a kárpáti borzderes szarvasmarha fajtákkal bővül. A magyar merinó juhfajta esetén kizárólag az “A” és “a” főtörzskönyvbe sorolt egyedek vonatkozásában lehet támogatási kérelmet benyújtani.
A támogatás korábbi években megismert struktúrája megmaradt – tette hozzá az államtitkár.
A pályázati felhívás részletei a www.palyazat.gov.hu oldalon ismerhetők meg.
MTI
Fotó: Racka juhok karámjukban a Hortobágyon – FORRÁS: MTI/CZEGLÉDI ZSOLT
Népszerű cikkek a rovaton belül
Támogatás fűszerpaprika-termelők számára
Állatjóléti támogatásra pályázhatnak a juh- és kecsketartók
Számos pályázat segíti az állattenyésztés megújítását
Pályázat lovas létesítmények fejlesztésére
Meghosszabbítják a gabonakiviteli intézkedéseket
Májustól lehet pályázni lovas létesítmények fejlesztésére
Újra megjelent a madárinfluenza Bács-Kiskunban
3 milliárd forint támogatást kapnak a baromfitartók
Bővül az állatjóléti programok köre