
Fotó: depositphotos.com
Komplex támogatási programmal segíti a ragadós száj- és körömfájás által érintett állattartókat az Agrárminisztérium. A tárca célja nem csupán a kártalanítás, hanem az érintett telepek mielőbbi újraindítása, valamint hosszú távú fenntarthatóságuk biztosítása. A társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezet szerint a gazdák akár 50 millió forint vissza nem térítendő támogatást is igényelhetnek járványvédelmi fejlesztésekre.
Komplex támogatási program kidolgozásával segíti az Agrárminisztérium (AM) a ragadós száj- és körömfájás betegséggel sújtott állattartó telepek újraindítását és tevékenységük fenntartását. A konstrukció a kártalanításai igényeken felül további elemekből tevődik össze, a társadalmi egyeztetésre bocsátott AM rendelet tervezet szerint – közölte a tárca az MTI-vel.
A kormány kiemelt célja a ragadós száj- és körömfájás vírus megállítását követően az érintett gazdálkodók kártalanítása és arra ösztönzése, hogy törekedjenek a betegség miatt leölni kényszerült állatállomány pótlására és az állattartó tevékenységük folytatására.
Ennek érdekében az Agrárminisztérium megalkotja a gazdálkodók állatállományának újratelepítéséhez és az állattartó telepek járványügyi fejlesztéséhez kapcsolódó támogatások szabályait
– áll a közleményben.
A kártalanításon felül a támogatási konstrukció további elemeket is tartalmazni fog. A fertőzések elkerülése érdekében legfeljebb 50 millió forint értékben igényelhető vissza nem térítendő támogatás a telepek járványvédelmi fejlesztéséhez.
A társadalmi egyeztetésen lévő tervezet üszőnevelési támogatást is tartalmaz.
Az állam emellett átvállalja az érintett gazdaságban foglalkoztatott munkavállalók fizetését a Bérgarancia Alapnak köszönhetően.
Az Agrár Széchenyi Kártya hitelprogram pedig szintén a járványhelyzet által sújtott állattartóknak nyújt célzott pénzügyi segítséget – írta az AM.
Fotó: depositphotos.com
Népszerű cikkek a rovaton belül
Lépfene okozott marhaelhullást Horvátországban – több megyére is zárlatot rendeltek el
Újra terjed a juh- és kecskehimlő: Magyarország szigorítja az ellenőrzést
Ismét megjelent az afrikai sertéspestis a határ mentén