
MTI/VARGA GYÖRGY
A már meglévő állományokkal is pályázható a Baromfi állatjóléti támogatás – közölte az agrártárca.
A közleményben felhívják az igénylők figyelmét arra, hogy a 2022. október 12-én megjelent VP3-14.1.4-22 Baromfi állatjóléti támogatás azon állományok után is igényelhető, amelyek a támogatás kezdetén már az igénylő tenyészetében voltak, és ezért, a kötelezettségvállalási időszak elején – a tartási időből kifolyólag – nem tudják teljesíteni a felhívásban előírt minimális tenyészetben tartási időt.
A támogatási kérelmek benyújtására 2022. december 15-ig van lehetőség. A késedelmesen benyújtott kérelmek az idén induló kötelezettségvállalást illetően nem vehetők figyelembe – közölték.
Azon állományoknál, amelyek a kötelezettségvállalási időszak kezdetén már a tenyészetben voltak, és a minimális tartási idő nem teljesülne maradéktalanul, az állomány állategység értéke után időarányosan csökkentett támogatási összeg lesz kifizethető. Az AM közlése szerint a pályázati felhívásban foglalt feltételeket (állománysűrűség, szállítások bejelentése, stb.) ezen állományok esetében is be kell tartani, valamint szükséges a felhívásban megnevezett dokumentumok kitöltése, naprakész vezetése is.
Azon állományoknál, amelyek után ugyanazon tevékenységre 2022. október 16. előtt már igényeltek állatjóléti támogatást, jelen támogatásból tört évre sem lesz lehetőség kifizetés igénylésére. A korábbi támogatásokat árutermelő állományok esetében a tartási hely azonosító és tenyészetkód alapján, törzsállományok esetében BIR állományazonosító alapján a Magyar Államkincstár állapítja meg.
MTI
Népszerű cikkek a rovaton belül
VI. Magyar Szürke Szarvasmarha a Kárpát-medencében Nemzetközi Konferencia
Krízistámogatás a magyar halgazdálkodóknak
7 millió Ft vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak lovas turizmus fejlesztésére is külhoni szervezetek
Év végén érkezhetnek az első pályázatok szójatermesztésre
A vadászokkal összefogva sikerült megállítani az afrikai sertéspestis terjedését
Könnyen emészthető, zsírszegény, egészséges – Együnk több nyulat!
Ősszel igényelhetik az ukrán gabonaimport miatti uniós kompenzációt a gazdák
Hatósági intézkedéseket hoznak az afrikai sertéspestis ellen
Szerbia és Horvátország felől is támad a sertéspestis