
A Tokaj-Hegyalja Egyetem 15 országból érkező, 108 neves előadó részvételével rendez nemzetközi kongresszust a fenntartható szőlészetről, borászatról – közölte az oktatási intézmény. A program elsősorban a klímaváltozásra, a fenntarthatóságra, a robottechnika alkalmazására, a biodiverzitás megőrzését szolgáló kutatásokra, a szőlészeti, borászati versenyképességre koncentrál.
A Tokaj Wine Congress tematikus szekciókban foglalkozik az éghajlatváltozás hatásaira adott borászati válaszokkal, a szőlőtermesztés legújabb vívmányaival, a borágazat legfontosabb gazdasági kihívásaival, és bemutatja a borturizmus legújabb trendjeit is – olvasható a közleményben.
Hozzátették, hogy a fenntarthatóságra fókuszáló eseménynek sárospataki központtal hét Tokaj-borvidéki helyszín ad otthont.
“A program elsősorban a klímaváltozásra, a fenntarthatóságra, a robottechnika alkalmazására, a biodiverzitás megőrzését szolgáló kutatásokra, a szőlészeti, borászati versenyképességre koncentrál”
– idézték a közleményben Stumpf Istvánt, a Tokaj- Hegyalja Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnökét.
A gödöllői Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) közreműködésével szervezett rendezvényen a magyar szőlészeti és borászati szakmán túl professzori szinten képviselteti magát a többi között a bordeaux-i, a palermói, a torinói, a göteborgi, a krakkói, az udinei és az athéni egyetem – írták.
A négynapos kongresszust a két fővédnök, Stumpf István és Csányi Sándor a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke mellett Rókusfalvy Pál, nemzeti bormarketingért felelős kormánybiztos nyitja meg vasárnap.
MTI
Népszerű cikkek a rovaton belül
Vissza kell adni a folyóknak a természetes medret és valamennyi árteret
Ők kapták 2023-ban a Magyar Sommelier Szövetség díjait
Borkülönlegességek és mesterkurzusok a látogatóknak
Félezren neveztek a XX. Országos Syngenta Borversenyre
Javult az árvízi biztonság a Közép-Tiszán Kisköre és Szolnok között
A tavalyi aszály nem tett kárt a hazai fehérgólya-állományban
A fecskefarkú pillangó lett az év lepkéje
Újabb uniós projekt segíti a kerecsensólymok védelmét az Észak-Alföldön
Már csak néhány napjuk maradt a borászatoknak a gépbeszerzési pályázatok beadására