Kína évtizedek óta küzd azért, hogy a világ népessége húsz százalékának élelmiszer-szükségleteit képes legyen előállítani. Ennek érdekében az ázsiai nagyhatalomnak a világ termőföldjeinek nagyjából 8 százalékát kellene birtokolnia – olvasható Agroinform oldalán. Mint a lap írta, az Ohioi Állami Egyetem kutatói tavaly kielemezték Kína termelési lehetőségeit és élelmiszerigényét, és arra jutottak, hogy
Kína az országhatáron kívüli termőföldterületek bevonása nélkül nem tudja kielégíteni a termelési lehetőségeihez mérten rohamosan növekvő igényeket.
A cikk rámutatott, hogy Kína termőföldterülete és termőképessége a természeti adottságok miatt korlátozott. Területének háromnegyed része magashegység, a talaj pedig kimerült és szennyezett. A mezőgazdaság termelőképessége és az ellátási igények között egyre növekvő szakadékot pedig az import növelése sem képes eltüntetni. Ennek oka, hogy az általános életszínvonal emelkedése és a lakosság jövedelmi viszonyainak javulása az élelmiszerek terén is nagyobb igényeket eredményezett.
A számítások szerint ehhez Kínának mintegy négymillió hektár termőföldet kellene bevonnia. Ahogy arra a The Wall Street Journal is rámutatott korábban, ezen
törekvésének megfelelően Kína az utóbbi években megszerezte Ukrajna termőföldjeinek egytizedét, és az USA-ban is több százezer hektár föld került a tulajdonába.
Forrás: hirado.hu
Népszerű cikkek a rovaton belül
Földügyi kérdésekben segítséget nyújt tagjainak a NAK
Ez történik a talajban, ha egy szántóföld helyére erdőt telepítenek
Tovább szűkült a termőföld-piac
Csaknem 20 ezer hektár földrészletet kínál megvételre az állam
Ennyivel nőttek a termőföldárak tavaly
Tartósan önkéntes lehet a szántóterületek parlagon hagyása
Több mint tíz év után először csökkent a termőföld ára Magyarországon tavaly
A hódmezővásárhelyi talajszelvény lett az Év talaja
Tavaly majdnem 10 százalékkal drágult a termőföld