
Napelemes kutakból locsolnak a Máltai Szeretetszolgálat támogatásával létesült szíriai mintagazdaságban. Fotó: maltai.hu
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat közreműködésével a Külgazdasági és Külügyminisztérium Hungary Helps programjának támogatásával napelemekkel is működő kútrendszert építettek ki Szíria szárazsággal sújtott déli részén – közölte a szeretetszolgálat.
A közlemény szerint a mintagazdaság teljes kiépülése után 300 hektáros terület mezőgazdasági hasznosítását teszi lehetővé, ami közvetett módon az egyházmegye fejlesztését és a keresztények jelenlétének erősítését is elősegíti.
A szárazságtól sújtott területek vízellátásához 5 kútrendszert építettek ki, ezeket részben napelemekkel üzemeltetik. Az öntözéshez szivattyúkat vásároltak, a program folytatásában pedig négy víztározó tavat is létesítenek.
A program első részében 100 hektáron végeztek előkészítő munkálatokat, valamint 66 tonna vetőmagot vásároltak, borsot, fokhagymát, árpát, burgonyát, paradicsomot és uborkát ültettek.
Az állattenyésztés újraindítására többszáz állatot befogadni képes istállót építettek, az állomány 10 tehénnel, 35 borjúval és 100 báránnyal indult, majd további 200 birkával bővült tovább. A takarmányozásra 50 hektáron termelnek lucernát, a hozamot öntözéssel növelik – írták.
A közleményben arról is beszámoltak, hogy egy másik, a háború utáni újrakezdést támogató programban kétszáz lakást építettek újra Homszban, együttműködve a görögkatolikus egyházzal és a Hungary Helps Programmal. A hazatérő menekültek visszailleszkedését egy ideiglenes gyógyszertár felállítása is segíti – tették hozzá.
MTI
Népszerű cikkek a rovaton belül
Kezdődnek a Tokaj-hegyaljai Szüreti Napok
A szokás hatalma: Rutinok kialakítása, amelyek megmaradnak
Fizetési módok magyar játékosok számára
3 dolog, amit sosem hallottál még a patkányokról
Szavazzon az Az Év Szaktanácsadójára!
Hétvégén Kiskunfélegyházi Libafesztivál
DJ keveri a zenét a vásárláshoz Budapest egyik leghangulatosabb termelői piacán
Több mint 200 fajtát mutattak be a pécsi csemegeszőlő-kiállításon
Az állatok által beporzott gyümölcsök lényegesen jobb minőségűek