
Fotó: Komka Péter/MTI
A védett őshonos és veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának in situ megőrzése elnevezésű felhívásra 2023. január 2. és január 31. között ismét pályázhatnak a gazdálkodók – közölte az Agrárminisztérium (AM).
A támogatás mértéke támogatott fajtánként – a korábbi 2015-2020-as in situ őshonos támogatáshoz képest – átlagosan 50 százalékkal megnőtt az első körben tavaly meghirdetett új támogatási konstrukciónál. Emellett bővült a támogatható fajták köre a fekete mangalica sertés, az akhal-teke és a muraközi ló, valamint a kárpáti borzderes szarvasmarha fajtákkal – írták a közleményben.
A felhívás célja az alacsony létszámmal rendelkező, védett őshonos, veszélyeztetett mezőgazdasági és fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági állatfajták nőivarú – baromfiféléknél vegyes ivarú – állományának a fajták hagyományos tartási-, takarmányozási körülmények, in situ feltételek közötti használata, tenyésztésben történő életképes populációjának fenntartása a genetikai állomány megőrzéséről és az adott állatfajták fennmaradását biztosító tenyésztési programokról szóló jogszabályok keretein belül. A kötelezettségvállalási időszak ennél a pályázati körnél 2023. január 1-jén indul és 2024. december 31-ig tart.
A tavaly benyújtott pályázatok után eddig több mint 100 ezer állategyedre közel 20 milliárd forint értékben ítéltek oda támogatást az őshonos állatokat tartó gazdálkodók számára.
A pályázati felhívás részletei a www.palyazat.gov.hu oldalon ismerhetők meg – olvasható a tárca közleményében.
MTI
Népszerű cikkek a rovaton belül
Meghosszabbodott a 2018-ban meghirdetett ÖKO támogatás kötelezettségvállalási időszaka
Véghatáridejéhez közeledik „A mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat fejlesztése” pályázat beadása
Krízistámogatás a magyar halgazdálkodóknak
7 millió Ft vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak lovas turizmus fejlesztésére is külhoni szervezetek
Év végén érkezhetnek az első pályázatok szójatermesztésre
Ősszel igényelhetik az ukrán gabonaimport miatti uniós kompenzációt a gazdák
Több mint négymilliárd forintra pályázhatnak még a halgazdálkodási ágazat szereplői
Egyszerűbben juthanak földhöz a kezdő gazdálkodók
Krízistámogatás a magyar halgazdálkodóknak