
Fotó: unideb.hu
2024-től ismét elérhetővé válik a sokak által szeretett, korábban nagy népszerűségnek örvendő gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki szak a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.
Az itt végzett hallgatók nem csak az agrár és vidékfejlesztési szakterületen, hanem a pénzügyi és a gazdasági szférában is megállják majd a helyüket, arról nem is beszélve, hogy számos ráépülő mesterszakra jelent majd belépőt – írja a debreceninap.hu.
Azoknak, akik tovább szeretnének tanulni, jelenleg 4 felsőoktatási szakképzést, 9 alap- és 15 mesterképzést kínál a GTK, mely a maga több mint 5500 fős hallgatói létszámával a legnépesebb, és egyben az egyik legnépszerűbb karnak számít a Debreceni Egyetemen – olvasható a hirek.unideb.hu-n.
A képzési repertoárban újra szerepel a gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki alapszak is, mely 2016-tól átalakult vidékfejlesztési agrármérnökké, ám amint arra a GTK dékánja, Fenyves Veronika felhívta a figyelmet, a munkaerőpiac igényeire is reagálva a miniszteri engedély birtokában visszatérnek a korábbi gyakorlathoz, és ismét dominánsabb szerep jut majd a közgazdasági, üzleti és alkalmazott gazdasági ismereteknek a tantervben.
A változás nem csupán az elnevezést érinti, a képzési kimeneti követelményben megváltoztak azok a kompetenciák, ismeretanyagok is, amelyek alapján éppen átdolgozzuk a szak mintatantervét. A vidékfejlesztési agrármérnök szak is tartalmazott gazdasági kompetenciákat, ám mostantól dominánsabb szerepet kap a gazdasági képzési terület
– mondta Fenyves Veronika. Az általános gazdasági képzésekhez képest még gyakorlatiasabb, konkrét vidékfejlesztési, agrár- és élelmiszeripari kompetenciák birtokában lesznek a régi-új szakon végzettek, akik mérnöki oklevelet kapnak. Hasonló közgazdasági, gazdasági alapismeretekkel fognak rendelkezni ezen a téren a végzett hallgatók, mint a kereskedelem és marketing vagy bármely más közgazdász alapszakon diplomázók, a mérnöki alapszakos diplomával rendelkezők két év alatt közgazdász végzettséget szerezhetnek.
A dékán kiemelte, az agrárképzési területen bőven van a Debreceni Egyetemnek állami ösztöndíjas szabad kapacitása.
Népszerű cikkek a rovaton belül
Állami mentőöv a gazdáknak: célzott támogatások, egyszerűsített adminisztráció és átvállalt vízdíjak
Idén is ingyenes öntözéssel segítik a gazdákat
Az idei kajszitermésről lemondhatunk, több tíz milliárd forintnyi a fagykár
Így kell bejelenteni a fagykárokat
Megkezdte működését az országos jégkármérséklő rendszer
Szombattól megszűnnek a fagyok
Bőséges zöldségkínálat a húsvéti asztalra
Komoly veszélyt jelent a méhekre az ázsiai lódarázs terjedése
Kína közös fellépést sürget a határokon átvonuló kártevők ellen