
Fotó: Ecofly
Az Ecofly a linzi Vivatis élelmiszeripari vállalat 45 százalékos tulajdonú vállalkozásaként indult 2020-ban. Azóta a Vivatis 67,8 százalékra emelte a részesedését.
Viszolygás elkerülve
Az ízeltlábúak közvetlen fogyasztása még mindig viszolygást kelt az emberek többségében, noha tudósok régóta állítják, és egyre gyakrabban hangoztatják, hogy az emberiség lélekszámának növekedésével egyre nehezebb lesz megoldani a húsellátást a jelenlegi mértékben.
A környezetvédők is emlékeztetnek, hogy az állattenyésztés miatt a légkörbe jutó üvegházhatású gázok mennyiségét lehetne annál nagyobb mértékben csökkenteni, minél nagyobb arányban kerülnének be az élelmiszerláncba a rovarok.
Bár az emisszió marad, de hatalmas ültetvények nem kellenek
Az osztrák megoldás középutas szemléletű. Az állattenyésztésből adódó emisszió bár megmarad, az állatok által fogyasztott takarmányok megtermelése viszont nem foglalna el hatalmas ültetvényeket.
Az így szabadon maradó területek rekultiválás után ismét természetes élőhelyekké válhatnak, több hely jutna a természetes biológiai sokszínűség révén karbonmegkötő, fajgazdag társulásoknak.
MTI , Euronews, magyarallatvedelem.hu
Népszerű cikkek a rovaton belül
Komoly potenciál van a gyógynövény ágazatban
Felülvizsgálják a nyerstej alapár-prognózisát
Megvan a megállapodás az ukrán gabonaimport ügyében!
Már lehet jelentkezni a NAK Termékkeresőbe
Tovább nőtt a támogatott mezőgazdasági termelői csoportok száma
Átadták az ország legnagyobb tojástermelő telepét
Ezeket a mezőgazdasági termékeket tilos behozni Ukrajnából
Februárra 27 százalékosra lassult a mezőgazdasági felvásárlási árak növekedési üteme
Folytatódott a gabona termelői árának csökkenése