
Pinot noir szõlõt szüretelnek a villányi borvidéken, a Csányi Pincészet ültetvényén Kisharsány közelében 2019. szeptember 11-én. MTI/Sóki Tamás
Február 28-tól ismét lehet pályázni a Vidékfejlesztési Program keretében meghirdetett, Kertészet – ültetvénytelepítés és gyógynövénytermesztés támogatása című felhívásra – közölte Nagy István agrárminiszter az Agrárminisztérium (AM) közleményében.
A tárcavezető a közleményben kiemelte, a felhívás változatlan feltételek mellett lehetőséget biztosít korszerű, a piaci igényeket kiszolgálni képes, új ültetvények létrehozására, a kiöregedett, csak gazdaságtalanul művelhető gyümölcsültetvények megújítására. Fő szempont a termésbiztonság fenntartása. Ennek megfelelően az ültetvénytelepítés mellett pályázni lehet még öntözési rendszerek és jégháló takarás kiépítésére, tavaszi fagykár megelőzését szolgáló technológia, továbbá egyes, a betakarítást segítő eszközök, gépek beszerzésére is – tette hozzá a miniszter.
Nagy István bejelentette, lehetőség nyílik komlóültetvények kialakítására is. Emellett új támogatási célként jelenik meg az ökológiai művelésű ültetvények telepítésének támogatása. Az ökológiai művelés vállalása esetén a meghatározott gyümölcsfajok vonatkozásában alacsonyabb hektáronkénti tőszámmal, extenzívebb kialakítással, akár az üzemi termelésből már kiszorult tájfajták eltelepítésével hozható létre az új ültetvény – hangsúlyozta a tárcavezető.
A felhívás esetében nincs minimális támogatási összeg meghatározva, maximum pedig 500 millió forint lehet. A kérelmek benyújtására február 28. és április 30. között van lehetőség. A felhívás részletei a palyazat.gov.hu oldalon ismerhetők meg.
MTI
Fotó: MTI/Sóki Tamás
Népszerű cikkek a rovaton belül
Új agrártámogatás baromfitartás felszámolására
Ütemesen halad a részkifizetések teljesítése az Agro-ökológiai Programban
Mintegy 700 falugazdász segíti ingyenesen az egységes kérelmek beadását
Megjelent az agrár-erdészeti rendszerek létrehozására, fenntartására kiírt pályázat
Indul az idei egységes kérelmek benyújtása
Felkészülten segítenek majd a NAK falugazdászai az egységes kérelmek benyújtásában
Megérkezett az állami támogatás a száj- és körömfájás miatt bajba jutott gazdáknak
Újabb 5 milliárd forint támogatás feldolgozó üzemek fejlesztésére
Jelentős támogatás jut az erdőterületek növelésére