
MTI Fotó: Ujvári Sándor
A fogyaszthatóság, a költséghatékonyság, az elérhetőség, a minőség, valamint a fenntarthatóság döntheti majd el, melyik növényi fehérje léphet be nagyobb mértékben a húst és a tejtermékeket kiváltó növények piacára. Akár néhány éven belül háttérbe szoríthatja a szóját a borsó a növényi fehérjék piacán – közölte az MTI-vel a Roland Berger.
A tanácsadó cég a növényi fehérjék iránti kereslet bővülésére számít a fenntarthatóság, az állatvédelem és az egészség felértékelődése miatt. A növényi fehérjék előállítása ugyanakkor egyelőre nem tart ezzel lépést, sőt a génmódosítás és a termesztéshez szükséges erdőirtás miatt a szója is vesztett a népszerűségéből – tették hozzá.
A közlemény szerint a fogyaszthatóság, a költséghatékonyság, az elérhetőség, a minőség, valamint a fenntarthatóság döntheti majd el, melyik növényi fehérje léphet be nagyobb mértékben a húst és a tejtermékeket kiváltó növények piacára. Bár kissé drágább a szójánál, a borsó mégis megelőzheti, mert gluténmentes, és fenntartható módon termeszthető – írták.
A Roland Berger ma még hiányolja az összhangot a fogyasztói igények és a gazdák kínálata között, de arra számítanak, hogy az évtized közepére stabilizálódhat a helyzet. A termelőknek érdemes készülniük az átalakuló keresletre, hiszen jobb pozíciót foglalhat el a növényi fehérjék piacán, aki a többieket megelőzve változtat a kínálatán – hangsúlyozták.
MTI
MTI Fotó: Ujvári Sándor
Népszerű cikkek a rovaton belül
Könnyen emészthető, zsírszegény, egészséges – Együnk több nyulat!
Nagy a baj! Kontrollálatlanul áramlik az Európai Unióba az ukrán baromfihús és tojás
Mértékkel továbbra is fogyasztható az aszpartám édesítőszer
Elindult a hentesüzletek támogatásának kifizetése
Erdélyben juthatnak új értékesítési lehetőségekhez a magyar élelmiszergyártók
A tejtermékek esetében is ellátási lánc szemléletben kell gondolkodni
Újra bevizsgálták: káros az egészségre az ukrán gabona
Új magyar biosör-termékcsalád alternatív gabonafélékből
Szingapúrban népszerűsítik a magyar élelmiszereket