
FORRÁS: MTI/OLÁH TIBOR
Május 16-ától egészen egy hónapon át benyújthatók a pályázati támogatási kérelmek az 5 milliárd forintos keretösszegű kiskérődző állatjóléti támogatásra felhívás vonatkozásában – közölte az Agrárminisztérium (AM) szerdán az MTI-vel.
A kiskérődző állatjóléti támogatás célja, hogy hozzájáruljon az állat- és egészségvédelem folyamatos fejlődéséhez a juh- és kecskeágazatban, és arra ösztönözze a mezőgazdasági termelőket, hogy a magyar kiskérődző állomány állatjóléti normáinak javítása érdekében túllépjenek a vonatkozó kötelező előírások betartásán.
A 2022. április 8-án megjelent, 5 milliárd forint keretösszegű Kiskérődző állatjóléti támogatás című felhívás vonatkozásában a támogatási kérelmek benyújtására 2022. május 16. napjától 2022. június 16. napjáig van lehetőség. A támogatás kötelezettségvállalási időszaka 2022. július 1-től 2024. december 31-ig tart. A minimálisan támogatható állatlétszám 2 állategységnek – azaz 14 állatnak – megfelelő támogatható állategyed.
A felhívás keretében támogatott tevékenységnek minősül a körömápolás, a belső élősködő fertőzöttség ellenőrzése, a külső élősködők, valamint legyek, szúnyogok, nyüvek elleni védekezés és az ásványi anyag kiegészítés alkalmazása. Ezen kötelezettségek teljesítéséért 215 eurónak megfelelő forintösszeg/állategység/év vissza nem térítendő támogatás vehető igénybe.
A közlemény szerint támogatási kérelem benyújtására jogosult minden olyan mezőgazdasági termelő, aki a nyilvántartási rendszerekben az állatok tartójaként bejegyzett állattartóként szerepel és hatósági állatorvos által ellenjegyzett nyilatkozattal rendelkezik arról, hogy tenyészetei maradéktalanul megfelelnek a hatályban lévő állatjóléti előírásoknak.
MTI
Fotó: MTI/OLÁH TIBOR
Népszerű cikkek a rovaton belül
Új agrártámogatás baromfitartás felszámolására
Békés vármegyében is megjelent a madárinfluenza
Újabb szabályokat jelentett be az agrárminiszter a ragadós száj- és körömfájás vírusa miatt
Ragadós száj- és körömfájás: Horvátország is határellenőrzést vezet be
Döntött a kormány: már a sertéspiacra is kiterjednek a száj- és körömfájás miatti korlátozások
Újra megjelent a madárinfluenza Hajdú-Bihar vármegyében
Újabb szarvasmarhatelepen igazolták a ragadós száj- és körömfájás vírusát
Befejeződött a ragadós száj- és körömfájással fertőzött telepek felszámolása
Csehországba továbbra is tilos kecskét, szarvasmarhát és sertést bevinni Magyarországról és Szlovákiából