A kormányhivatalok megkezdték a 2022. évi határszemle ellenőrzések végrehajtását. A törvény értelmében a földet a művelési ágnak megfelelő termeléssel kell hasznosítani, vagy megakadályozni a gyomnövények megtelepedését – közölte az Agrárminisztérium az MTI-vel.
Az AM felhívja az ingatlantulajdonosok és a földhasználók figyelmét arra, hogy a határszemle ellenőrzéseket az ingatlanügyi hatósági hatáskörben eljáró kormányhivatalok hajtják végre. Az ellenőrzés során elsősorban a termőföld védelméről szóló törvényben előírt hasznosítási, ideiglenes hasznosítási és mellékhasznosítási kötelezettség teljesítését ellenőrzik.
A közlemény szerint a törvény hivatkozott rendelkezései arra kötelezik a földhasználót, hogy a termőföldet a művelési ágának megfelelő termeléssel hasznosítsa, vagy termelés folytatása nélkül – a talajvédelmi előírások betartása mellett – a gyomnövények megtelepedését és terjedését megakadályozza.
A hasznosítási kötelezettség elmulasztása földvédelmi bírság kiszabását vonja maga után – áll a közleményben.
MTI
Fotó: MTI/Varga György
Népszerű cikkek a rovaton belül
30-40 százalékkal drágulhat idén a magyar dinnye
Romlanak a konzervipar kilátásai
Az ország nagyobb részén továbbra sem enyhül az aszály
A szokottnál később kezdődött a spárgaszezon
Június elején lesz a Szántóföldi Napok és AgrárgépShow
Végéhez közelednek a tavaszi mezőgazdasági munkák
Végre lesz hazai kajszi- és őszibarack!
Jelentős fejlesztés előtt a magyar élelmiszeripar
Elindult a verseny a legjobb pálinka címért