
Veszprém, 2021. július 20. Szalmabálák Veszprém közelében 2021. július 20-án. MTI/Vasvári Tamás
Már lehet pályázni a takarmány-előállítási tevékenység fejlesztésére kiírt 50 milliárd forint keretösszegű új felhívásra – közölte Nagy István agrárminiszter.
Az Agrárminisztérium csütörtökön kiadott közleményében a tárcavezető arra hívta fel a figyelmet, hogy a “Megújuló vidék, megújuló agrárium” program az agrárium olyan területeire is kiterjed, amelyek nélkülözhetetlenek az erős mezőgazdasághoz, de eddig nem kapott kellő lehetőséget fejlesztéseihez. A kormányzati források segítségével az Agrárminisztérium, mind a hazai állattenyésztés hatékonyabb ellátását, mind az exportpiaci értékesítési lehetőségek kihasználását szeretné segíteni.
A felhívás a haszonállat takarmány-gyártáshoz és a kedvtelésből tartott állateledel-gyártáshoz kapcsolódó fejlesztésekhez is kínál támogatási lehetőségeket. Többek között a takarmánygyártás tevékenységhez szükséges épületek, építmények építése, bővítése és felújítása is lehet forrásokat igényelni. Emellett a tevékenységhez kapcsolódó új eszközök, gépek beszerzésére, illetve új technológiai rendszerek kialakítására is van lehetőség – tette hozzá Nagy István.
Kifejtette, a pályázati kiírás keretében a vissza nem térítendő igényelhető támogatás minimális mértéke 50 millió forint, a maximális mértéke pedig 2 milliárd forint lehet. A közép-magyarországi régióban a pénzügyi segítség maximális mértéke az összes elszámolható költség 40 százaléka, a nem közép-magyarországi régióban az összes elszámolható költség 50 százaléka.
A miniszter arra is kitért, hogy a takarmánygyártással foglalkozó vállalkozások nettó árbevétele 2020-ban elérte a 468 milliárd forintot. A szektort éppen ezért a gazdasági súlyának megfelelően kívánja kezelni az agrártárca. A versenyképes állattartás elengedhetetlen eleme az a minőségi termékeket előállító, gazdaságos takarmánygyártás, amely a termelési költségeinek 60-70 százalékáért felelős, és meghatározó szerepe van a végtermék minőségében, így piaci értékében is – hangsúlyozta Nagy István.
A pályázati felhívás és annak mellékletei a www.palyazat.gov.hu oldalon érhetők el.
mti
Fotó: MTI/Vasvári Tamás
Népszerű cikkek a rovaton belül
Krízistámogatás a magyar halgazdálkodóknak
7 millió Ft vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak lovas turizmus fejlesztésére is külhoni szervezetek
Év végén érkezhetnek az első pályázatok szójatermesztésre
Sokfelé szép termés ígérkezik kukoricából
Ősszel igényelhetik az ukrán gabonaimport miatti uniós kompenzációt a gazdák
Több mint négymilliárd forintra pályázhatnak még a halgazdálkodási ágazat szereplői
Egyszerűbben juthanak földhöz a kezdő gazdálkodók
Idei gabonahelyzet: nem érdemes csodákat várni
Krízistámogatás a magyar halgazdálkodóknak